Wedstrijdverslag 21 maart 2015 Leeuwarden

Niet zonder slag of stoot

Vandaag was het de halve finale competitie dag voor de A, B & C divisies van de rolstoelbasketbal teams in sporthal Kalverdijkje te Leeuwarden. Het was nog een hele tour om een compleet team bij elkaar te krijgen. Mark en Frits waren dit keer niet van de partij. Van Herman wisten wij dat hij niet zou mee spelen, maar met één belletje is hij als nog naar Leeuwarden gekomen om ons team compleet te maken. Dit was gewoon top. Dit keer geen wissel te bekennen, onze conditie werd nu letterlijk en figuurlijk op de proef gesteld. De eerste wedstrijd hadden we zonder spelen al snel in de pocket. GSVA Amersfoort had zich vrijdag avond terug getrokken en vond het belangrijker om met het B team van GSVA Amersfoort mee te spelen. Jammer dat wij dit spel niet konden spelen zo als het hoorde. Na het tafelen en fluiten konden we nog heerlijk achterover leunen voordat we eindelijk ons klaar konden maken om de strijd aan te gaan tegen Devedo uit Ermelo. Met een Nieuw-Zeelandse peptalk van onze coach Derek stelden wij ons op als pionnen op het schaakbord. De eerste zet werd gelijk gezet door Devedo. Beide teams moesten hun draai en elkaar nog vinden om de wedstrijd echt goed te laten draaien. Devedo nam de leiding en wist ons team menige malen op het verkeerde been te zetten in de verdediging waardoor Devedo met een voorsprong van 05-08 de leiding nam. Onze conditie werd aardig op de proef gesteld geen één van ons team liet het afweten, we gingen er met zijn allen tegenaan. Doedo nam de kop op zich en probeerde Devedo op het verkeerd spoor te zetten tijdens de aanval van de Mustangs. Maria nam de wave serieus en liet Herman een mooi samen spel opzetten. Je geloofd het niet dit was super om te zien de scores bleven zeker niet uit bij de Mustangs. De basketballen vielen nu in de basket van Devedo. Gerard gaf ook mooie voorzetjes aan Nathalie, zodat zij ook kon scoren. De Mustangs liepen in op Devedo met 5 punten verschil nam onze coach een time-out om de tactiek te bespreken binnen ons team. De druk werd opgeschroefd en de opdracht was om chaos te creëren in het spel van Devedo. Het lukte de Mustangs om met volle overgave deze opdracht uit te voeren waarbij Maria bijna gevloerd werd in het heets van de strijd. Duidelijk had Mustangs de boventoon in de verloop van de 3e kwart. De scores bleven niet uit de Mustangs bleef Devedo op de voet volgen met 20-26. De wedstrijd had heel veel mooie combinaties van beide kanten. Door veel chaos te gecreëerd blufte de Mustangs Devedo volkomen af. Alleen Devedo wist de winst toch nog naar zich toe te halen met mooie schotjes, doordat de verdediging van de Mustangs in het laatste kwart niet altijd meer als een dichte muur stond. De wedstrijd was gespeeld en Devedo ging met een 23-41 winst vandoor.

Met een positieve peptalk van onze coach Derek hebben wij ons zeker op de kaart gezet dit seizoen. Als een groeiend team die in de conditie en samenspel vooruit gang boekt. Met als doel terug naar de basis en daarvan uit opbouwend naar een beter niveau. Na afloop van deze wedstrijd hebben we nog heerlijk nagenoten van een warme hap en een wedstrijd van de A divisie aanschouwt waarin Evelien Luchies in meespeelde. Fijn om te zien, dat je met elkaar als team ook hiervan kan genieten en kan leren.

 

Beaufort