Wedstrijdverslag 7 februari 2015 JBC Noorderhaven Juliadorp

In de uithoek van Noord Holland

Om 7:00 uur werd zaterdag 7 februari 2015 de reis in gezet naar Den-Helder via het Frieskeland over de Afsluitdijk. Daar aan gekomen werden we met open armen ontvangen. Na het uitladen van de kar was er zelfs nog tijd voor koffie. Waarna Gerard als scheidsrechter de wedstrijd JBC – ┬áHengelo floot. Daarna mochten wij allemaal aan de bak. Tegen GSVA Amersfoort en dit werd mij een partij joh. De opgedane oefeningen in de trainingen kwamen goed van pas in deze wedstrijd. De Mustangs namen gelijk het voortouw in de wedstrijd. Onderling werd er goed gecommuniceerd en hard gewerkt om een verdediging als een blok voor GSVA neer te zetten. Geen schijn van kans hadden ze om ook maar te scoren. EBV Mustangs waren in hun nopjes, de ene uit braak na de andere volgde. Frits gaf zich meer dan 100% in deze wedstrijd en wist warempel net niet te scoren al was het bijna raak. Doedo gaat met sprongen vooruit en begint het spel onder de knie te krijgen. Met aanwijzingen van Maria in het veld kwam er een mooie out of bounds situatie uit het niets tot stand en daar wist Herman meerdere malen gebruik van te maken. Een top wedstrijd met hele mooie combinaties van Gerard en Mark. De ballen vlogen er in! Oh, oh, oh van links en van rechts kon Nathalie doorbreken in de verdediging van GSVA. Onze coach Derek wees ons er op om het tempo vast te houden en stuurde ons aan om de wave en de press er in te gooien. We hadden er zeker lol in. EBV Mustangs haalde alles uit de kast het ging van de ene in de andere verbazing met scores om U tegen te zeggen. Met 6 – 62 en zeker verdiend, streek EBV mustangs met de eer.

De eerste wedstrijd had GSVA het nakijken maar we zijn er nog niet, want Devedo kondigde zich fris en fruitig aan om in de tweede wedstrijd tegen ons te spelen. Onze coach Derek onderschatte het niet en kondigde ook aan dat dit geen makkelijke partij zou worden. Ons team zat nog in de overwinning moed en werd meteen verrast door Devedo met een full ┬ácourt press. Pats boem ze zaten er bovenop. EBV Mustangs werd verrast en wist zich ook met moeite los te breken. We doken met z’n allen naar het midden toe en zetten ons zelf behoorlijk vast, dit koste ons veel energie. Devedo wist ons in te palmen met grof geschut, de ballen vlogen nu ons om de oren. De eerste twee kwarten deden we van alles en konden we alles, maar de ballen vlogen in onze basket. Met een duidelijke voorsprong ging Devedo aan kop, maar we hadden nog twee kwarten te gaan. Met een positieve peptalk van coach Derek kregen we de opdracht om alles uit de kast te halen. Nou nou, dat hebben we geweten. Een ieder van ons team heeft zich buiten gewoon ingezet met als doel, zodra de twee top scorers van Devedo eruit zijn konden wij ons slag slaan en dat gebeurde ook. Devedo werd in het nauw gedreven en de ballen vielen nu bij de tegenpartij in de basket. De achterstand van 10-35 in ons nadeel, werd omgezet met mooie combinaties en team spirit. Al hoewel ons uithoudingsvermogen op de proef werd gesteld stonden we met ons team ons mannetje. De scores bleven zeker niet uit en wij wisten met ons team de scores om te zetten in een 35-42 nederlaag. Niet slecht voor een team waar meer pit in komt met mooie variaties en zeker in deze wedstrijd en bal vastigheid om te kunnen scoren. Met een opgeheven hoofd konden we elkaar de handen schudden en vervolgden wij onze weg weer over de afsluitdijk naar Emmen.

Sportieve groet,
Beaufort